vedlejší role

vedlejší postavy

14. července 2009 v 11:21 | rachel
Jméno: JAMES MICHAEL TYLER
Datum a místo narození: 28. května 1962, Winona, Mississippi, USA
Postava: Gunther (barman a číšník v Central Perku)
Další filmové/seriálové role: několik menších rolí v nezávislých filmech, zahrál si v seriálu Sabrina, mladá čarodějnice
Zajímavosti: Vystudoval geologii na Clemson University. V roce 1988 se přestěhoval do Los Angeles, aby se věnoval fimu. Pracoval jako asistent produkce. Roli Gunthera získal hlavně díky tomu, že jako jediný z uchazečů uměl zacházet s přístrojem na capuccino. Původně neměl mít žádné dialogy, ale od druhé sezóny také dostal prostor a to především jako obdivovatel Rachel. Ve volném čase hraje na klávesy, skládá hudbu, hraje tenis a golf. Má manželku Barbaru, se kterou žije v Hollywoodu.

Jméno: ELLIOTT GOULD
Datum a místo narození: 29. srpna 1938, Brooklyn, New York, USA
Postava: Jack Geller (otec Rosse a Monicy)
Další filmové/seriálové role: M*A*S*H (film), Dannyho parťáci 1&2, víc jak sto dalších filmových a seriálových rolí (Simpsonovi, ...)
Zajímavosti: V roce 1963 si vzal herečku a zpěvačku Barbru Streisend, se kterou má syna Jasona. Po osmi letech se rozvedli a Gould se pak v roce 1974 oženil s Jennifer Bogart, se kterou má dvě děti. Taktéž se s ní rozvedl, aby si ji v roce 1978 znovu vzal, nyní však už spolu nežijí. V roce 1970 byl nominován na Oscara za vedlejší roli ve filmu Bob, Carol, Ted a Alice. Celkem má na kontě 21 epizod seriálu Přátelé.

Jméno: CHRISTINA PICKLES
Datum a místo narození: 17. února 1935, Yorkshire, Anglie, VB
Postava: Judy Geller (matka Rosse a Monicy)
Další filmové/seriálové role: Romeo & Julie, Vládci vesmíru, To je vražda, napsala, Matlock, JAG, Správná pětka
Zajímavosti: Narozená ve Velké Británii, nyní naturalizovaná Američanka. V šedesátých letech se věnovala hlavně divadlu, a sice na Broadwayi. V semdesátých letech začala její televizní kariéra v soap-operách a hostování v mnoha známých i méně známých seriálech. Má syna Olivera a dceru Rebeccu. Se svou seriálovou dcerou Courteney Cox Arquette se sešla při natáčení filmu Vládci vesmíru, ve kterém obě hrály.

Jméno: JANE SIBBETT
Datum a místo narození: 28. listopadu 1962, Berkeley, California, USA
Postava: Carol Willick (Rossova lesbická ex-manželka)
Další filmové/seriálové role: Ally McBeal, Chůva k pohledání, Matlock, Sabrina, mladá čarodějnice, cca 20 nízkorozpočtových snímků
Zajímavosti: Manžel Karl Fink je scénárista, producent a režisér, má s ním tři děti. Žijí na velké farmě v jižní Kalifornii. Jane také píše scénáře a s manželem založili produkční společnost Trust Ranch Studio. Jejich prvním počinem je komedie A One Time Thing, ve které Jane také hraje. Je milovnicí zvířat, na svém ranči má mimo jiné šest koní.

Jméno: MAGGIE WHEELER
Datum a místo narození: 7. srpna 1961, New York, New York, USA
Postava: Janice Litman (dlouhodobá Chandlerova láska)
Další filmové/seriálové role: Raymonda má každý rád, Loď lásky, Will & Grace, Akta X
Zajímavosti: Ikdyž ztvárnila jednu z nejpopulárnějších vedlejších postav v Přátelích, její herecká kariéra není tak oslnivá, přestože se Maggie snažila. V pilotním díle Správné Susan hrála postavu Marcy, ale koncept seriálu a jeho postavy se změnily, z její postavy se stala Vicki a připadla herečce Kathy Griffin. Maggie také dělala konkurs na Monicu v Přátelích a Debru v seriálu Raymonda má každý rád, ani jednu nezískala, ale v obou seriálech se pravidelně objevovala ve vedlejší roli.

Jméno: GIOVANNI RIBISI
Datum a místo narození: 17. prosince 1974, Los Angeles, California, USA
Postava: Frank Buffay, Jr. (nevlastní bratr Phoebe)
Další filmové/seriálové role: Svět zítřka, Návrat do Cold Mountain, 60 sekund, Zachraňte vojína Ryana, Ženatý se závazky, Akta X
Zajímavosti: Dalo by se říct, že ve světě velkých filmů je mnohem úspěšnější než hlavní hrdinové z Přátel. Hraje většinou vedlejší role, za to vedle velkých jmen jako Tom Hanks, Nicole Kidman, Keanu Reeves či Nicolas Cage. Poprvé se v Přátelích objevil jako kluk, co omylem hodí Phoebe do obalu na kytaru kondom, pak ho tvůrci obsadili do role jejího bratra, která ho vlastně proslavila, předtím hrál převážně epizodní role v několika seriálech. Je rozvedený a má dceru Luciu.

Jméno: PAUL RUDD
Datum a místo narození: 6. dubna 1969, Passaic, New Jersey, USA
Postava: Mike Hanigan (přítel a později manžel Phoebe)
Další filmové/seriálové role: 200 cigaret, Romeo & Julie, Objekt mé touhy
Zajímavosti: Paul byl také skoro neznámá tvář před jeho účinkováním v téměř dvaceti epizodách seriálu Přátelé. S Jennifer Aniston se seznámil již v roce 1998, kdy spolu hráli v romantické komedii Objekt mé touhy. V dětství s rodinou hodně cestoval, protože jeho otec pracoval v aeroliniích. Vystudoval American Academy of Dramatic Arts v Los Angeles a poté strávil tři měsíce na British Drama Academy v rámci Oxfordské univerzity. Zahrál si také v londýnském divadle Globe. V roce 2003 se oženil s dlouhodobou přítelkyní Julie Yaeger.

Jméno: TOM SELLECK
Datum a místo narození: 29. ledna 1945, Detroit, Michigan, USA
Postava: Richard Burk (Moničin dlouhodobý přítel)
Další filmové/seriálové role: Tři muži a nemluvně, Magnum
Zajímavosti: Svou kariéru začal jako model, objevil se v reklamě na Pepsi. V 70. letech se věnoval převážně epizodovým rolím v seriálech a účinkoval v řadě filmů. Slávu mu přinesl až seriál Magnum, na kterém se podílel i jako producent. Role Thomase Sullivana Magnuma mu v roce 1984 vynesla prestižní cenu Emmy a o rok později Zlatý glóbus. Na stříbrném platně se prosadil v komedii Tři muži a nemluvně. Steven Spielberg ho dokonce chtěl jako Indiana Jonese v Dobyvatlích ztracené archy, ale Selleck byl v té době pořád vázan kontraktem na seriál Magnum. V roce 1970 si vzal za ženu Jacquelin Ray, ale po dvanácti letech se rozvedli. Od roku 1987 je ženatý s příležitostnou herečkou Jillie Mack. Z každého manželství má jedno dítě, syna Kevina a dceru Hannah. V roce 1998 ho časopis People zařadil do padesáti nejkársnějších lidí na světě. V Přátelích si zahrál Moničina přítele doktora Richarda Burka. Za tuto roli byl také nominován na Emmy.

Jméno: JESSICA HECHT
Datum a místo narození: 28. června 1975, Princeton, New Jersey, USA
Postava: Susan Bunch (lesbická přítelkyně Rossovi ex-manželky Carol)
Další filmové/seriálové role: Superman, Seinfeld, BokovkaZajímavosti: Jednu ze svých prvních rolí dostala v seriálu Superman (Lois & Clark: The New Adventures of Superman) z devadesátých let, který běžel i u nás. Nejvíce je známá díky ztvárnění Susan v Přátelích, zahrála si také v seriálech Seinfeld, Správná pětka nebo Zákon a pořádek. Na kontě má téměř dvacet filmových rolí. V roce 2004 ztvárnila jednu z postav v úspěšném snímku Bokovka (Sideways), který mimojiné získal Zlatý glóbus. V roce 1995 se provdala za producenta Adama Bernsteina.

janice

22. března 2009 v 21:07 | rachel

Maggie Wheeler

Povolání: Herečka
Věk: 47
Datum narození: 7. 08. 1961
Místo narození: New York, New York, USA
Znamení: Lev

Janice Litman Goralnik née Hosenstein (herečka Maggie Wheeler)

Asi nejbláznivější partnerka Chandlera. Měla hrozný hlas, nepříjemný smích a strašné chování. Její nejčastější hláška "Ach můj božee !" . S Chandlerem se několikrát rozešla a zase dala dohromady. Poprvé se rozešli v páté epizodě, ale Chandler si připadal sám a tak ji pozval na novoroční večírek. Poté se rozlešli a zase je dal dohromady vlastně Joey, který měl rande s holkou, jejíž přítelkyně šla taky a potřeboval pro ni kluka. Jaké překvapení, byla to Janice. Ten den se Chandler s Janice vyspali, ale druhý den jí dal kopačky (na Valentýna, jak taktní). Později si Chandler chatoval s ženou přes internet a když se setkali tváří v tvář, hle Janice. Ona se mezitím již vdala a rozvedla (za Krále postelí - nebo nábytku). Opět se ale rozešli, protože Joey ji nachytal se svým bývalým manželem a řekl to Chandlerovi. Když se s ní chtěl jednou zase rozvést, ale nedokázal jí to říci, lhal že byl přeložen do Jemenu (ulice Jemenská). Ona s ním šla až na letiště a Chandler si musel koupit letenku (2000 dolarů) a odletět. Janice chodila krátce i s Rossem, bylo krásné sledovat reakci Joeyho, když ji zase viděl... Ukázala se i před svatbou Chandlera a Monicy. Ta ji omylem pozvala na svatbu a nevěděla, jak pozvání zrušit. Nakonec Monica lhala Janice a řekla, že k ní Chandler stále něco cítí a proto ji nechce na svatbě. Janice to "pochopila" a potají řekla Chandlerovi, že až se rozvede, ať dá vědět. Málem se vedle ní i nastěhovali, když kupovali nový dům.

 
 

Reklama