Březen 2009

plosím

15. března 2009 v 9:09 | rachel |  plosím

ahoj jak všichni víte tak já strašně miluju přátelé a tak sem se přihlásila ke svímu SB do soutěže a samozdřejmě soutěžím s přátelemi tak pls dej ta mi hlas tady: tady,tudy,tady,tudy předem děkuju
úvodní písen z přátel

14. března 2009 v 15:44 | rachel |  videa z přátel
překrásnej videoklip-ještě lepší písnička !!!!!!!!!!!!!!!!!!


1.bleskovka

14. března 2009 v 12:26 | rachel |  bleskovky
1)AHOJ 2)JAK SEM MÁŠ? 3)O ČEM JE TVŮJ BLOG? 4) MÁŠ RÁDA PŘÁTELÉ? 5)JAK SE JMENUJE CELÝM JMÉNEM HEREČKA KTERÁ ZTVÁRNILA ROLI RACHEL? 6JAK SE JMENUJE 1.DÍL 6. SERIE? 7)LÍBAL SE ROSS S PHOEBE? 7) CO UMÍ ITALSKY JOEY ? 8)CO CHCEŠ NA DIPLOM?

Matta fotky

13. března 2009 v 19:54 | rachel |  Matt leBlanc

David Schimmer

13. března 2009 v 19:49 | rachel |  David Schwimmer

Datum narození : 2.11.1966
Místo narození : Queens,New York
Životopis :
David se narodil v New Yorku, vyrostl však v Los Angeles. Je synem dvou úspěšných právníků a odmaturoval na Beverly Hills High School (inspirace pro BH 90210), kde objevil dramatický kroužek a zamiloval se do herectví. Pak chodil na Northwestern University v Chicagu. Promoval v roce 1989. Společně s několika přáteli pak založil Chicago's Lookingglass Theatre Company.
Mezi jeho nejúspěšnější divadelní hry patří The Master and Margarita, In the Eye of the Beholder, West, Of One Blood nebo Odyssey. Na půl roku se odstěhoval do Los Angeles, aby zkusil štěstí v televizi, ale moc se mu nedařilo, a tak se vrátil do Chicaga. Po dvou letech se opětovně vydal do L.A. a tentokrát mu štěstí přálo víc než předtím. Získal role v seriálech Policie New York a Právo v L.A.
Pak přišel zlom - David získal roli antropologa Rosse Gellera v seriálu Friends. Hned v první sezóně (1994-95) byl nominován na cenu Emmy. Co se týče jeho filmových projektů, bylo jich opravdu hodně. Začal ve snímcích The Pallbearer, Twenty Bucks, Crossing the Bridge nebo Since You've Been Gone. Mezi úspěšnější pak patří Apt Pupil, natočený podle novely S. Kinga, Kozy, kozy, kozičky z produkce HBO a nebo Kissing a Fool, který čeští distributoři uvedli pod názvem Přátelé. David měl také možnost zahrát si s Harrisonem Fordem ve filmu 6 dní, 7 nocí. David se také rád věnuje režii, sám režíroval několik epizod Přátel.
Mezi jeho záliby patří zejména sport a to hlavně softbal, basketbal, ping-pong. Dále rád hraje poker a pomáhá při různých charitativních akcích. Mezi jeho bývalé dívky patřila např. herečka Gwyneth Paltrow nebo australská zpěvačka Natalie Imbruglia.
Fotky : Zdrojík

Lisa Kudrow

13. března 2009 v 19:33 | rachel |  Lisa Kudrow
Datum narození : 30.7.1963
Místo narození : Encino, California, USA
Znamení : Lev
Životopis:
Lisa vyrůstala v Tarzana v Kalifornii. Její otec Lee Kudrow je lékař a matka Nedra Kudrow pracovnice v cestovní kanceláři. Už na základní škole se Lisa začala zajímat o herectví. Po dokončení střední školy "William Howard Taft" v roce 1981, kde ve chvílích volna hrála tenis, začala navštěvovat Vassar College v New Yorku s hlavním zaměřením na Biologii. Tuto školu ukončila v roce 1985 a věřila, že uskuteční kariéru v lékařském výzkumu spolu se svým otcem v Los Angeles.

Jako šťastná náhoda tomu chtěla, že komediant Jon Lovitz přítel Lisina bratra, jí umožnil zahrát si v Saturday Night Live. Od té doby si velmi zamilovala hraní, které v ní navíc podpořil Lovitz, když jí poslal na konkurz do improvizační-komedie "Groundlings". Nejprve byla odmítnuta, ale v roce 1989 se nakonec stala členem týmu herců "Groundlings".

Po získání zkušenosti a uznání jako člen populárního komediálního týmu, dostala roli v malé produkci nazvané "The Ladies Room". Lisa se pak objevila v moha televizních rolích komediální herečky s vystoupeními "Cheers", "Coach", "Newhart", "Life Goes On" a "The Simpsons".

V roce 1993 Lisa přijala roli Phobe v televizním seriálu Přátelé "Friends", která jí pomohla získat cenu Emmy. Také si zahrála Ursulu, střelenou servírku v situační komedii NBC "Mad About You". Lisa na NBC udělala takový dojem, že ji obsadili do dalších významných televizních show.

Role Phoebe se hodí k Lisině tak moc, že si lidé pravděpodobně myslí, že je takováto ve skutečném životě. Phoebe Buffay je vlastně dvojče charkteru Ursuly v "Mad About You".

Mimo televizních vystoupení se také Lisa objevila v mnoha filmech uvedených do kin, jako Romy a Michele "Romy and Michele's High School Reunion" (1997), "Clockwatchers" (1997), Všichni moji muži "The Opposite of Sex" (1998), Přeber si to "Analyze This" (1999), zde si zahrála po boku Roberta De Nira a Zavěste, prosím "Hanging Up" (2000), kde si zahrála po boku nádherné Meg Ryan.

V roce 1997 ji časopis People zařadil do seznamu nejhezčích žen světa. Lisa také získala mnoho cen uznání za její herecké umění, včetně ceny pro televizní herce za mimořádný výkon v komediálním seriálu Přátelé "Friends".

V komedii Sťastná čísla "Lucky Numbers" (2000) si Lisa zahraje Crystal přítelkyni Johna Travolty (Russ Richards). Russ předpovídá počasí v Harrisburgu v Pensylvánii a stal se místní hvězdou. Když neobvykle mírná zima zaviní, že jeho půjčovna sněžných skútrů přijde téměř na mizinu, rychle vymyslí strategii, jak zbohatnout. S nenasytnou Crystal , televizní moderátorkou loterie, a kamarádem nadšeným pro každou špatnost spřádá Russ tajný plán. Čísla šťastně vycházejí, ale pak se najednou všechno zvrtne a povedenou trojici čeká místo jackpotu jen sérii chaotických situací.

V roce 2000 se po široce publikované bitvě s NBC, Kudrow a spoluherci ze seriálu Přátelé, Jennifer Aniston, Courtney Cox- Arquette, Matthew Perry, Matt LeBlanc, a David Schwimmer si vyjednali plat 750 000 dolarů za epizodu, čímž se stali nejlépe placenými hvězdami televize v historii.

Lisa a její manžel Michael Stern mají syna Juliana Murray.

Mathew Perry

13. března 2009 v 19:28 | rachel |  Matthew Perry
Matthew Perry
Povolání: Herec
Věk: 39
Datum narození: 19. 08. 1969
Místo narození: Williamstown, Massachusetts, USA
Znamení: Lev

Životopis


Je synem herce Johna Bennetta Perryho. Vyrůstal v Kanadě a v patnácti letech se přistěhoval k otci do Los Angeles s cílem hrát profesionální tenis. Místo toho se začal věnovat herectví. Účinkoval v TV seriálech Second Chance (1987-88, Druhá šance), Sydney (1990), Home Free (1993- ). Postava Chandlera v populárním seriálu Friends (1994- , Přátelé - ČTV) z něho učinila TV hvězdu.

V řadě seriálů také vystoupil jako host, mj. Beverly Hills 90210 - ČTV, The Tracey Ullman Show, Growing Pains, 240 Robert, Charles in Cha

rge, Silver Spoons. Objevil se také v regionálních divadelních inscenacích (Naše městečko, Za zvuků hudby, Divotvůrkyně, Pán much) a jako kabaretní komik vystupoval na scéně L.A. Connection.

Ve filmu se uplatňuje od konce 80. let, ale teprve ve druhé pol. 90. let dostal hlavní role: úspěšný newyorský manažer Alex Whitman, o jehož manželských peripetiích s krásnou Mexičankou (Salma Hayeková) vypráví romantická komedie Jen blázni spěchají (r. A. Tennant); dobrodruh Leslie Edwards, provázející robustního a opileckého stopaře (Chris Farley) při dobývání Západu na poč. 19. století, v komedii Téměř hrdinové (r. Ch. Guest); ambiciózní chicagský architekt Oscar Novak v romantické komedii Tři na tango (r. D. Santostefano).

můj 2.diplom

13. března 2009 v 19:24 | rachel |  moje diplomi

Courtney Cox

13. března 2009 v 19:00 | rachel |  Courteney Cox

Courteney Cox se narodila jako nejmladší ze čtyř dětí. Když jí bylo deset, rodiče se rozvedli po devatenáctiletém manželství. Všechny děti (ona, bratr a dvě její sestry) zůstali s matkou. Zapsala se na státní střední školu Mountain Brook High v rodném městě Birminghamu, kde pracovala v místním obchodě. Jako běžná středoškolačka měla zálibu v tenise, plavání a také byla roztleskávačka.

Po absolvování střední školy v roce 1982 začala studovat architekturu na Mt. Vernon College ve Washingtonu. Po roce studia se potkala s Ianem Copelandem synovcem nevlastního otce. Společně pracovali pro New Yorského hudebního agenta a ačkoliv, zde byl velký věkový rozdíl patnácti let, vytvořil se mezi nimi milostný poměr. Copeland podpořil Courteney v tom, aby se začala věnovat jejímu vysněnému modelingu. Také se jí snažil přesvědčoval, aby vyzkoušela herectví.

Její první práce byla pro Noxzema a Maybelline. Poté se přesunula do malého televizního seriálu "As the World Turns". V době, když její kariéra startovala, rozhodli se Courteney a Copeland ukončit svůj poměr. V roce 1984 získala celostátní pozornost, když jí režisér Brian DePalma vybral z davu více než tří set uchazeček, aby si zatancovala jako dívka Bruce Springsteena v jeho videoklipu "Dancing in the Dark".

Svůj další významný průlom přišel v roce 1994, kde si zahrála šéfovou Jima Carreyho ve filmu Ace Ventura: Zvířecí detektiv. Brzy po úspěchu tohoto filmu získala významnou roli Moniky Geller v televizním komediálním seriálu Přátelé "Friends". Díky úspěchu v tomto seriálu získala možnost se zahrát v trilogii thrillerů Vřískot, Vřískot 2 a Vřískot 3 "Scream".
Courteney se vdala za svého spoluherce z Vřískotu Davida Arquettea v červnu 1999.


DIPLOMEK PRO ÁJU

13. března 2009 v 18:52 | rachel |  vaše diplomy

diplomek pro marie

13. března 2009 v 16:40 | rachel |  vaše diplomy

diplomek pro kely123

13. března 2009 v 16:36 | rachel |  vaše diplomy

Matt LeBlanc

13. března 2009 v 16:15 | Terííík |  Matt leBlanc
 • Profese: herec a model
 • Rodné Jméno : Matthew LeBlanc
 • Výška: 177,5
 • Datum narození: 25.07.1967
 • Místo narození: Newton, Massachusetts, USA
 • Znamení: Lev
Životopis:Matt LeBlanc se v listopadu 1998 zasnoubil s Missy McKnight. Oženili se 3. květně 2003 a mají spolu dceru Marinu Pearl LeBlanc narozenou 8. února 2004. Magazin People zařadil Matta v roce 2000 mezi 50 nejkrásnějších lidí světa.


Matt se narodil 25.července 1967 v Newtonu ve státě Massatchusetts, kde žil se svojí matkou. Jelikož se hodně zajímal o auta, motorky apod., tak chodil na technickou střední školu. V osmnácti letech se přistěhoval za svým otcem na Floridu. Po několika letech odcestoval do New Yorku, kde se začal věnovat modelingu. Předváděl také pánské oblečení pro různé agentury. Všimli si ho producenti TV reklam a za chvíli už vystupoval v reklamních spotech na Coca-Colu nebo Levi's jeans.
Na filmové plátno se přemístil po několika malých televizních rolích baseballovým snímkem Ed. Mezi ne tak úspěšné filmy patří např. Private Wars, A Streetcar Named Desire nebo Out of Gas On Lover's Leap. Pak přišel konkurs na roli do seriálu Přátelé, který Matt v pohodě zmáknul a od roku 1994 ho diváci vídají jako Joeyho Tribbianiho, neúspěšného a trochu přihlouplého herce, jehož vzorem je Al Pacino. Zatím asi nejúspěšnějším celovečerním filmem LeBlanca je snímek Ztraceni ve vesmíru, kde si zahrál společně s Heather Graham a Mimmi Rogers.
V roce 2003 se oženil s modelkou Melissou McKnight, skterou se myslim loni rozvedl.
• Filmografie:
2003Charlie's Angels: Full Throttle ...Jason
2001Friends: The Stuff You've Never Seen ...Joey Tribbiani
2001All the Queen's Men ...O'Rourke
2000Charlie's Angels ...Jason Gibbons
1998Lookin' Italian ...Anthony Manetti
1998Lost in Space ...Maj. Don West
1997Red Shoe Diaries 7: Burning Up ...Tom's Brother ("Kidnap")
1995Tom Petty and the Heartbreakers: Playback ...("Into The Great Wide Open")
1994Reform School Girl ...Vince
1993Killing Box, The ...Terhune
1993Red Shoe Diaries 3: Another Woman's Lipstick ...Kyle ("Just Like That")
1990Anything to Survive ...Billy Barton

Jennifer Aniston

13. března 2009 v 15:55 | rachel |  Jennifer Aniston

Základné informácie:

 • » strávila spoustu svého dětství v Řecku s rodinou. Do New Yorku se přestěhovali poté, co její otec dostal roli v dramatu Love of Life.
 • » její rodiče se rozvedli, když bylo Aniston devět let. Od té doby žila s matkou v New Yorku
 • » její kmotr je Kojak - Telly Savalas
 • » chtěla být sochařkou. V jedenácti pak malířkou
 • » navštěvovala New York High School - Performing Arts. Tato škola vytvořila dílo "Fame"
 • » otec Jeniffer Aniston byl herec, který hrál v "soap opeře" Tak jde čas - Days of Our Lives
 • » hrála v neúspěšném hororu Leprechaun z roku 1993
 • » měla o několik kilo víc, něž požadoval její agent. Musela si tedy odepřít svoji oblíbenou majonézu a zákusky, aby získala požadovanou váhu
 • » nedávno hrála velmi neromantickou roli ve filmu Eda Burnse "She's the One". Hraje ženu, jejíž manžel s ní odmítá spát
Stručný příběh Jen
Za popularitu i řadu příležitostí vděčí slavnému seriálu. Talent měla po kom zdědit a udržet se na špici hollywoodské smetánky jí pomáhá i úspěšný manžel.
Poprvé si vyzkoušela na vlastní kůži, co herectví vlastně obnáší, v jedenácti letech ve školním dramatickém klubu Rudolfa Steinera. A byl to právě on, kdo začal systematicky rozvíjet její talent a lásku k umění. Přiměl ji, aby se začala připravovat na newyorskou střední uměleckou školu. Snaha přinesla ovoce. Jennifer byla přijata a studium úspěšně dokončila v roce 1987.
Jennifer se může pochlubit ještě dalším nadáním. Velmi dobře kreslí a některé její práce byly dokonce vystaveny v newyorském Metropolitním muzeu umění.Jen začíná

Po ukončení školy studovala herectví soukromě a učila se a učila... aby byla řádně připravená, až konečně dostane příležitost. Byla totiž přesvědčená, že nic není v životě zadarmo. A píle přinesla ovoce. Umí být přesvědčivá v komedii stejně jako v dramatu.
Krátce po maturitě se Jennifer objevila ve dvou newyorských divadelních představeních - For Dear Life a Dancing on Checker's Grave. Ani první televizní role na sebe nenechala dlouho čekat a Jennifer stanula v roce 1989 před kamerou jako Courtney v seriálu Molloy a o rok později jako Ava Schector v romantickém teenagerském příběhu Camp Cucamonga. Po hostování v dalších dvou seriálech (Ferris Bueller a Edge) se v roce 1993 konečně dočkala i jedné z hlavních rolí v celovečerním filmu Leprechaun.

můj 1 diplom

12. března 2009 v 21:22 | rachel |  moje diplomi

phoebinina písen -Smelly cat (smradochu)

12. března 2009 v 21:18 | rachel |  phoebininy písně
Smelly Cat, Smelly Cat, what are they feeding you?
Smelly Cat, Smelly Cat, it's not your fault...
They won't take you to the vet.
You're obviously not their favorite pet.
You may not be a bed of roses,
And you're no friend to those with noses.
videoklip:

central perk

12. března 2009 v 21:16 | rachel
- Zde si přečtěte,co o Central Perku ještě nevíte :
- Central Perk je nejútulnější a nejhezčí kavárna v New Yorku.Central Perk byl taky místem,kde se denně scházeli přátelé a řešili své problémy,svěřovali se a probírali další věci a samozřejmě pili kafé a také,kde Phoebe zpívala své ztřeštěné písničky.Můžete si s přáteli klidně povídat,aniž by vás někdo vyrušil (pokud to někdy nepřeženete).Je to kavárna,kde se lidé rádi vracejí a kde dělají chutné horké kafé.
Takhle bych nějak charakterizoval tuhle skvělou kavárnu v New Yorku.Dá se říci,že herci také strávili půlku seriálu zrovna v kavárně.Majitelem kavárny byl starší pán jménem "Larry",který se v seriálu objevil párkrát.Nejznámějším číšníkem je "Gunter",který svoji práci miluje a je poctěn,že pracuje zrovna v Central Perku,kdo seriál poctivě sledoval .. zjistil,že se jeden čas šíleně zamiloval do Rachel a udělal by pro ní cokoliv.

Časem ji přijal jako servírku,když byla v nouzi a to,i když ji ta práce nešla.Také jste si mohli všimnout,že když Rachel nebo někdo z přátel navrhl téma,s kým by Rachel mohla chodit nebo že si někoho našla,Gunterova vykřiknutá hláška nechyběla,ale nikdo ho moc neposlouchal a jeden čas to i Rachel ani nevěděla,že Gunter po ní jede.

- Víte,že .... Central Perk ve skutečnosti neexistuje,ale název byl odvozen z několika New Yorských kaváren ??

- Víte,že .... V první sezoně kavárna byla jen místností ateliéru ??Až později byla vybudována silnice a kousek města ??

- Víte,že .... Na sedačce,na které seděli přátelé musela vypadat neošoupaně a čistě a že tam dávali nový potah každý měsíc ?
- Víte,že .... Vymysleli producenti vlastní druh kávy ??Aby vypadali jedinečně ?

- Víte,že .... kavárna byla jednou rozložena tak,aby mohla posloužit v díle jako place "stalo se v Las Vegas" ?